שיווק במייל ורשימת תפוצה – למה זה חובה ולא רשות?

למה לך להתחיל ולהתרכז ברשימת תפוצה כאפיק השיווק המרכזי שלך?

שיווק במייל הוא אחד הדרכים הטובות ביותר לתקשר עם קהל באופן אישי וישיר. בפוסט הזה אני רוצה להסביר איך אני רואה את תחום הדיוור האלקטרוני ולמה חובה על כל עסק ומשווק להשתמש בכלי השיווקי האדיר הזה במיוחד למי שרוצה לעשות כסף באינטרנט בתור עבודה מהבית או הכנסה נוספת.

דבר נוסף וחשוב שאני רוצה זה לעזור לך לקצר את הדרך ולהגיע מהר יותר ובצורה קלה וידידות יותר לרשימת תפוצה הראשונה שלך. (בוא נסגור על 100 נרשמים בתור התחלה…?)

נקודה חשובה נוספת שנסקור זה את שתי הדרכים להתחיל רשימת תפוצה, הטובה והפחות טובה.

מאז שהתחלתי להתעניין ביזמות ובשיווק דיגיטלי, שיווק באימייל היה ונשאר אפיק השיווק החזק ביותר ששרד את מבחן הזמן. האמת שאני אוכיח לך את זה בהמשך.

בבלוג שלי (כלומר כאן) ובמיילים שאני שולח אני מדבר על מה שאני לומד ועושה ביזמות שלי באינטרנט. המטרה הגדולה היא כמובן לייצר משכורת יפה לבית שלנו ולאפשר לעצמי להתפנות באופן מלא ליזמויות נוספות באינטרנט ומחוצה לו.

כמובן שאחד מהדברים שהכי מזינים אותי זה לעזור לאנשים לעשות אותו דבר. הסיבה שאני מרגיש בנוח לכתוב על זה היא שאני כבר עושה בפועל ויש מאחורי ידע שרכשתי מאז שהתמכרתי שזה היה בתחילת 2008. (ואו איזה זקן אני!)

אני מניח שיש שני סוגים של אנשים

  1. כאלה שיודעים שהנכס החשוב ביותר הוא רשימת התפוצה של העסק
  2. כאלה שעדיין לא מבינים את זה.

אני מקווה שאחרי קריאה של הפוסט הזה תהיה חלק מהקבוצה הראשונה ותדע להסביר למה.

שיווק באינטרנט בקצרה

שיווק במייל זה אפיק בתוך העולם הגדול של השיווק באינטרנט. כדי להסביר (ואולי לעשות סדר לעצמי ולך) ככה אני מבין את התחום הכל כך מסקרן הזה, חילקתי את זה ל3 חלקים מרכזיים (ברור שיש המון להסביר על כל אחד מהם ואעשה את זה בהמשך ואולי בפוסטים נוספים אבל כתבתי את זה רק כדי ליישר קו עם מי שמתחיל בתחום)

1# תנועה


מאמצי שיווק שנועדו להזרים תנועה לעמודי מכירה, נחיתה פוסטים וכדומה על מנת לייצר תגובה אצל הגולש/קהל. פרסום קידום ושיווק במייל.

2# המרה


ביצוע (=התגובה הרצויה) של הגולש/קהל את המטרה בעמוד היעד כמו הזנת פרטים, ביצוע לייק, כתיבת תגובה וכו'...
לעיתים ההמרה = מכירה.

3# מכירה


הסיבה שבגלל בדרך כלל עושים שיווק והיא למכור משהו כדי לייצר רווחים. ככל שנרוויח יותר נוכל להגדיל את אפיקי התנועה שלנו וכך להגדיל רווחים.

לדוגמא: הכנסתי קורס חינמי על בניית אתר בלוג ועמוד נחיתה בוורדפרס כדי לעזור למתחילים ויזמים להיכנס לעולם של בניית תוכן אונליין בהדרכה שהיא פשוטה קלה ליישום ואפילו אני מאפשר להתחיל לעבוד על שרת חינמי ואיכותי.

הערה חשובה: כל תוכן איכותי שמספק ערך ופותר בעיה לגולש יכול להחליף בדוגמא שלי את הקורס החינמי שבניתי. העיקר שיהיה משהו שעוזר לגולשים ושאנשים מחפשים אותו אונליין. בדרך כלל קוראים לזה "ליד מגנט" (Lead Magnet)

התנועה שנכנסת אלי מגיעה מפייסבוק יוטיוב וגוגל (וגם מהשיווק במייל שלי - אפרט על זה בהמשך) חלק ממאמצי השיווק הם באופן אקטיבי, בפרסום העמודים הרלוונטיים וחלק מהתנועה אורגנית כאשר מחפשים את הנושאים האלה במנועי החיפוש וביוטיוב.

המרה מתבצעת כאשר מי שלומד רוצה להרשם לקורס בצורה מסודרת, לקבל קישור לעמוד הקורס החינמי לקבל אפשרות להתקין מיד את האתר או עמוד הנחיתה בשרת חינמי (אני עושה את זה כדי למנוע מצב בו הגולשים מפחדים להתחיל לשלם על שירותים בתשלום וכדומה.) לראות את עמוד הנחיתה של הקורס החינמי בוורדפרס.

מכירה - כרגע אני לא מוכר שם דבר אבל הוספתי עוד אלמנטים של המרה בתוך התהליך למי  שמעמיק וכתוצאה מזה אני מקבל לייקים. אז כסף אני לא רואה מזה בינתיים רק מיתוג ושיפור היחסים שלי עם הגולשים.​ כדי לראות את הדרך בה אני מאפשר להוריד בחינם חומרים שעוזרים לתהליך בניית האתר ועמוד הנחיתה לחץ כאן. 

אז מה הקשר לשיווק במייל והגדלת רשימת התפוצה?

הדוגמא הזאת מתארת לכם את הדרך בה אני פועל בהפצת תוכן איכותי כדי לתת ערך לגולשים, לעזור להתגבר על בעיות בתהליך וכדומה. 

אני מגדיל את הרשימה שלי של כל מי שמתעניין בוורדפרס ונהנה מההדרכות שלי, אני יוצר תקשורת ומערכת יחסים ואנשים שולחים לי מיילים חזרה עם תגובות חמות על ההצלחות שלהם לדוגמא:

שיווק באימייל כערוץ שיווק ותקשורת אפקטיבי

בהנחה שיזמות ושיווק דיגיטלי מעניין אותך, אני אשאל אותך שאלה חשובה, מה הערוץ השיווקי האפקטיבי ביותר עובר העסק שלך ? (במידה ואתה רק חושב על יזמות זה אפילו יותר רלוונטי כדי לבנות את הידע שעל בסיסו בשאיפה תייצר את אסטרטגיית הפעולה שלך באינטרנט.)

יכול להיות שברגע הראשון עולה לך שפרסום בפייסבוק או בגוגל (אפיק פרסום = תשלום עבור מודעות) או אולי קידום במנועי החיפוש (אפיק חינמי אבל צריך להשקיע זמן בלימוד והטמעה) שיווק עצמי בפייסבוק (צריך להיזהר לא להעיק ולהחשב כספאם) אינסטרגם יוטיוב ועוד.. הבנת את הנקודה..

אז בעוד שאני מנתח את אפיקי התנועה השווים ביותר לכל עסק קטן וגדול כאן, אני אגיד בקצרה ששיווק במייל, כלומר, רשימת התפוצה היא הערוץ השיווק האפקטיבי ביותר לכל עסק וכנראה ששלך לא יוצא דופן.

Pat Flynn Smart Passive Income

if there was one mistake I could take back, however, it would be the one I made related to my email list 
I didn’t start one right away

הטעות השניה של פאט היא שהוא לא ידע איך לעשות את זה נכון.

סטטיסטיקה חשובה שמצאתי במחקר לפוסט הזה מראה שעסקים קטנים מדווחים ש 81 ו 80 אחוז מרכישת הלקוחות מגיעה משיווק באימייל.

האם להאמין למי שאומר ששיווק במייל מת?

via GIPHY

יצא לי לקרוא באחד החיפושים שלי ברשת על אנשים שאומרים "שיווק במייל כבר לא עובד" והיה שם הסבר מאוד מעורפל למה, אבל מיד הבחנתי שמספר פעמים באותו אתר היה ניסיון לשכנע אותי להכניס את המייל תמורה ל"פיתוי" או לצורך העניין נקרא לו "מגנט לידים" (Lead Magnet) אז האם אני יכול להאמין לכזאת עצה?

טיפ: תמיד כשיש דעה נחרצת על משהו תסתכלו מה אנשים עושים לא מה שהם אומרים שהם עושים.

אז קצת קשה להאמין ששיווק במייל לא עובד. האמת שהוא מאוד מאוד עובד.

דיוור אלקטרוני והסטטיסטיקה המפתיעה ביותר שראיתי…

לפני כמה חודשים בזמן שנסעתי באוטו והקשבתי לפודקאסט (אני מקשיב למלא כדי לדעת מה באמת עובד) שמעתי סטטיסטיקה אחת שאני זוכר אותה עד היום.

השיטה של Remith Sethi

האם אתם מכירים מישהו מוצלח שאין לו רשימת תפוצה?

ברוב הגדול לא תמצאו וגם אם יש מישהו כזה יכול להיות שיש לו רשימות שאתם כלל לא יודעים על קיומן.

בקיצור דעתי הנחרצת ששיווק במייל ורשימת תפוצה זה הנכס החשוב ביותר שאתם צריכים לשאוף אליו.

היתרונות של שיווק באימייל:

  1. ערוץ תקשורת אינטימי - כשאנחנו קוראים מיילים אנחנו במקום האישי שלנו.

  2. שיווק ללא הסחות דעת - בעידן המתקדם שלנו, קשה לעבור חצי דקה ברשת בלי הסחת דעת, כאשר אני קורא מייל, זה המקום עם הכי פחות הסחת דעת.

אוקי הבנתי, אבל האם באמת יש כסף ברשימה כמו שבאמת מספרים?

העניין הזה תלוי בדרך בה תנהל את הרשימה שלך.

בקצרה ממש (כי על הנושא הזה אפשר לעשות קורס של שבוע) זה הכל עניין של הערך שהמנויים ייקבלו ממך, השאלה הראשונה שאני אשאל אותך זה "למה להרשם אליך לרשימה? מה יוצא לי מזה?"

האם אני אתחיל לקבל מידע ייחודי מעניין רלוונטי אלי? האם זה פותר לי בעיה?

או שמיד תתחיל לשלוח לי הצעות מכירה ואולי אפילו ספאם?

ככל שתתן יותר ערך למנויים, תפנה אל כל אחד באופן אישי (ככל שניתן) כך הרשימה שלך תהיה יותר איכותית ואפקטיבית עבור העסק שלך ועבור המטרה שלשמה היא קיימת עבורך.

הדרך לרשימת התפוצה הראשונה שלך

אחרי שקצת דיברנו על התיאוריה והאסטרטגיה של אפיק השיווקי הזה, בואו נבין איך אפשר להתחיל ו/או להגדיל את רשימת התפוצה שלנו.

(לפרט את הדרך לרשימת התפוצה הראשונה שלך, המרכיבים והחלקים החשובים)

תהיה חברתי שתף עכשיו