הטיפ החשוב של נפוליאון היל בספר חשוב והתעשר

חשוב והתעשר זה ספר מעולה ואני מניח שהרבה מכם כבר קרא או שמע עליו.

אחד הטיפים הראשונים המעשיים שהוא אומר לעשות זה משהו שנקרא auto-suggestion

הגדרה מויקיפדיה - אוטוסוגסטיה

"אוטוסוגסטיה (סוגסטיה עצמית) או בעברית השאה עצמית היא תהליך פסיכולוגי שבו בני אדם יכולים לשנות את דעתם, עמדותיהם, רגשותיהם, ואמונותיהם על ידי שכנוע עצמי והשפעה תת-מודעת על מרכיבים אלה. התופעה מתרחשת במגוון תחומים והיא אופיינית לתחומים של קריירה, בריאות ונפוצה מאוד בתחום הזוגי והרומנטי."

על פניו נשמע פשוט, לכתוב משהו שרוצים לקרוא שוב ושוב וזה אמור לעשות את הקסם שלו... החלטתי לנסות להעמיק קצת כדי שאני ואתם נצא מהתהליך החשיבתי הזה עם משהו ביד ונוכל ליישם את הטיפ הבאמת חשוב הזה ששמרתי כמה שנים.

עכשיו, בתחילת פרק 4 יש הסבר על התת מודע ועל פעילות המוח אבל בתכלס זה לא כזה משנה ואני אנסה לסכם את זה בקצרה כדי שתדעו מה הטיפ ומה צריך לעשות.

אני חייב להודות שאני מכניס כאן קצת מהידע והניסיון שלי להסבר אבל בסוף הטיפ הוא כולו של נפוליאון היל.

המטרה שלנו היא לגרום לעצמינו ליותר הצלחה נכון? הרי אם הגעת לכאן אז יש מצב שזה דרך מייל ששלחתי כאשר הכותרת המבטיחה שלו היא: מדריך להשיג כל מה שרוצים".

לפני שאני נכנס לתוך הטיפ הזה, יש לי שאלה, מכירים מעולם ה NEW AGE את העניין של "מחשבה יוצרת מציאות?"

אני לגמרי מאמין שמה שבן אדם חושב משפיע על החיים והמציאות שלו, בהמשך ההגדרה של ויקיפדיה כתוב שיש אנשים שהעניין הזה של ה"חזרה" עושה להם נזק כי הם מספרים לעצמם סיפור שלילי כמו "אני בחיים לא אצליח" וכדומה...

עכשיו אני לא מנסה להמשיך את הפוסט הזה (שאמור להיות קצר) לכיוון של התפתחות אישית אבל רק לנסות לגעת בסיבה שבה האוטו-סוגצטציה ​נוגע.

אם המחשבה שלנו יוצר מציאת המטרה שלנו היא להשפיעה על המחשבות.

וכאן מגיעה הנקודה החשובה שנפוליאון היל מדגיש - חזרה על משפטים סתמיים לא תעזור לא משנה כמה נעשה את זה אלא אם זה פוגע ברגש. הנה הציטוט:

​when reading aloud the statement of your desire (through which youare endeavoring to develop a “money consciousness”), that the mere reading of the words is ofno consequence unless you mix emotion, or feeling, with your words. If you repeat a million timesthe famous Emil Coué formula, “Day by day, in every way, I am getting better and better,” without mixing emotion and FAITH with your words, you will experience no desirable results. Your subconscious mind recognizes and acts upon only thoughts which have been well-mixed with emotion or feeling

אז אני אסכם ואקווה שאני ואתם ניישם:

חשוב וקריטי  לכתוב אוטוסוגסטיה שמורכבת מרצון -נפוליאון קורא לזה "התשוקה שלך"  (בקטע חיובי כמובן) בנוגע להצלחה בקריירה זוגיות וכדומה. ​צריך לקרוא את זה בבוקר ובערב בקול רם. 

אבל הכי חשוב זה לדאוג שהמילים שאנחנו קוראים ייגעו וישפיעו על הרגש. כי הרגש הוא המפעיל החזק שלנו והוא יכול לפעול בתוכנו על מנת לשנות את המחשבות שמונעות מאיתנו את ההצלחות. (המחשבות שלנו מורשות בנו חזק והדרך להשפיע עליהם זה דרך הפעלת הרגש שוב ושוב ושוב ושוב...)

ועכשיו זה כבר איך שאני רואה את המציאות וזה שלבן אדם יש המון מחשבות. המחשבות מגיעות מתוך הרצונות שלו.

זה יכול לבנות או להרוס אותו אבל בטוח שיש שם הרבה חוסר סדר בלבול וכדומה.

על מנת לעשות סדר ולהצליח להשיג משהו משמעותי בחיים אנחנו צריך לפעול על המחשבות האלה, לבטל את חלקן ולהשריש מחשבה חדשה ואת זה נעשה על ידי קריאה חוזרת של האוטוסוטגסטיה שמחוברת לרגש בצורה חזקה.

אז קדימה לכו תכתבו את הפסקה שלכם, שתפו אותי אם בא לכם.

בהצלחה

ניר​

תהיה חברתי שתף עכשיו
קוראים אהבו גם את הפוסטים האלו
No related posts for this content