אלמנטור איך לבנות דף נחיתה בוורדפרס עם אלמנטור צעד אחר צעד [כולל וידאו] המדריך המלא

המדריך המלא לבניית דף נחיתה בוורדפרס בקלות בחינם ומהר [סרטון הדרכה מקיף]

במדריך הזה תמצא את הדרכת אלמנטור המקיפה שתעזור לך לבנות דף נחיתה מהר ובחינם [הסרטון נמצא ביוטיוב וגם בעמוד הזה למטה,לחץ כאן לגלילה מהירה לתחתית העמוד]

האהבה שלי לדפי נחיתה היא לא ברורה אבל התחילה לפני 4-5 שנים..הפכתי לאובססיבי למצוא דרך לבנות עמוד נחיתה בוורדפרס בחינם, מעוצב היטב, כזה שאפשר להשתמש בו במספר פרויקטים לאתרים שונים כולל שיווק בתוכניות שותפים, בפייסבוק, באתרים של לקוחות ועוד..

הצלחה של בניית דף נחיתה מוצלח תלוי בשני גורמים מרכזיים:

 • היכולת לבנות עמוד מבחינה טכנית ועיצובית
 • הידע מה לכתוב כדי להניע לפעולה (וגם איזה אלמנטים להטמיע מתוך שלל האפשרויות והאלמנטים הקיימים בתוסף בניית העמודים של וורדפרס אלמנטור.)

בפוסט הזה אני עובר איתך צעד אחר צעד איך לבנות עמוד נחיתה בוורדפרס (מדי פעם אני קורא לזה דף או עמוד..אותו דבר בתכלס..)

מה זה דף נחיתה?

בקצרה: דף שיש בו פעולה אחת שנרצה שהגולש יעשה על מנת להמיר (עבורי זה אומר דף ליצירת לידים)

יש חילוקי דעות האם כל דף באתר או בבלוג הוא בעצם עמוד נחיתה? הכוונה היא שצריך להתייחס לכל דף באתר שלנו באותו אופן. כלומר “מה אני רוצה שהגולש יעשה פה?” ובהתאם להנדס את הדף ואת “המערכת הפרסומית” שבתוך האתר שלנו..

להצטרפות לקורס איך לבנות אתרים דפי נחיתה בוורדפס בקלות וללא עלות לחץ כאן..ההרשמה בחינם

מבנה נכון של דף נחיתה:

תוכלו למצוא הרבה גישות אבל אני רוצה לסכם לכם את עיקרי האלמנטים החשובים שאף אחד לא מערער עליהם:

 1. מסר חזק ומשכנע שמפעיל ריגשית את הגולש וגורם לו להישאר
 2. הנעה לפעולה: מה אני רוצה שהגולש יעשה? להירשם, ללחוץ, להמשיך לקרוא.. ברוב המקרים זה יהיה להירשם לרשימת התפוצה כדי לקבל משהו- ספר חינמי, גישה לקורס.. בשפה המקצועית זה ה”פיתוי” (לא אוהב את התרגום לעברית) באנגלית: lead magnet.
 3. וידאו/תמונה על מנת לתת עוד מידע, ערך או מה שיגרום לגולש להפוך לליד (כלומר להשאיר פרטים). בגדול זה לא חובה אבל ברוב העמודים אפשר לראות את זה..
 4. עיצוב – עיצוב מושך אבל בדרך כלל אלגנטי.

בדוגמא הבאה ניתן לראות עמוד שהכנתי יחסית מהר (ניתן לראות איך עשיתי את זה בהדרכת דפי נחיתה שבתחתית העמוד הזה) מבחינת המסר הוא ברור. הנעה לפעולה השתמשתי בפסיכולוגיה שאחרי השאלה יש תשובה בכפתור. (יש כאן עוד אלמנט שלא דיברתי עליואבל זה הכפתור שמפעיל טופס..ולא רואים מיד טופס וזה פחות מרתיע ללחוץ..זה נקרא two-step-opt-in למרחיקי לכת שרוצים לחפש על זה עוד מידע..)

עיצוב הוא מגניב ובעקרון רציתי את זה לטובת ההדרכה וזה הסיבה האמיתית שהלכתי עליו..לדעתי הוא משאיר את האנשים מופתעים ובמצב שבא להם לקרוא.

ניתן לראות את העמוד בפעולה פה. המטרה שלי הייתה מצד אחד להתנסות באלמנטור ומצד שני להקים עמוד פשוט יחסית לטובת לידים לשירות חדש שלי בבניית דפי נחיתה.

כדי להסביר יותר לעומק בואו נבין את ההקשר של התהליך:

הגולש נפגש איכשהו עם הפרסום שלנו, בפייסבוק, בגוגל, אולי בתוך האתר שלנו, והוא החליט ללחוץ כדי לראות במה מדובר. כבר בפרסום אנחנו נשתמש במסר המרכזי יחד עם אלמנט ויזואלי (בדרך כלל) שיתאים לעמוד הנחיתה.

לדוגמא, לא נרצה שיופיע בפניו פרסום עם מסר של “בוא תלמד על וורדפרס בחינם” ובעמוד הבא המר הראשי יהיה קורס שיווק בפייסבוק.. כנראה שבמצב כזה יהיו פחות המרות.

אותו דבר בדיוק קורה עם האלמנטים הויזואליים.

אנחנו רוצים לשמור אותו מפוקס במטרה ולא לפזר אותו עם עוד מסרים או קישורים, ולכן בדרך כלל בדף נחיתה לא נרצה שיהיו תפריטים בכלל (ברוב המכריע של המקרים).

זה אומר שלא נרצה להפנות פרסום בתשלום לעמוד הבית או לעמוד שמסיח את דעת הגולש.

חשוב לזכור שלכל כלל יש יוצא מן הכלל ויש מקרים שבהם כן אפשר להרשות לעצמינו להשתמש בקצת קישורים. זה בדרך כלל תלוי מאוד במחקר בקהל היעד ובמוצר עצמו. אבל מה שאני רוצה להגיד שבמידה והחלטת שכן יהיו קישורים צריך הסבר טוב למה הם שם ואיך זה מועיל לביצוע ההמרה (להפוך את הגולש לליד).

האלמנט הבא שמאוד חשוב לשים אליו לב הוא הוספה של עדויות כבר בתחילת העמוד. עדויות בעמוד הנחיתה מראות הוכחה חברתית, ובימינו הוכחה חברתית מאוד מאוד חשובה להתקדמות והצלחה.

(בהדרכה שלי אפשר לראות את האלמנטים האלה ואני מראה איך אני בונה פיזית את הדף צעד אחר צעד וגם אתם יכולים.. הסרטון ממש פה!)

לסיכום מהו מבנה נכון של עמוד נחיתה: הכי חשוב לדאוג למסר חזק (שזו עבודה קשה בפני עצמה) שימיר את הגולש, יחד עם הנעה לפעולה (להגיד לו מה לעשות ממש כמו לילד קטן) כדאי גם להוסיף וידאו או גרפיקה כלשהי שיחזקו את החיבור של הגולש לתוכן שמופיע בעמוד הנחיתה.

אוקי עכשיו אחרי התיאוריה בואו נראה קצת מדריך מעשי איך לבנות את זה:

רוצה לבנות אתר ודף נחיתה בוורדפרס בחינם?

שגיאות נפוצות בדפי נחיתה:

שגיאה #1דף נחיתה שמפנה לעמוד הבית מפרסום בתשלום. אם כבר משלמים על תנועה אז צריך לחשוב מה אני רוצה שהגולש יעשה בעמוד הבא, לפעול לפי ההוראות שלמעלה ולהתחיל לבדוק האם זה עובד..אם לא לשנות

שגיאה #2מסר שמתאר אתכם ולא פונה לרצון או לכאב של הגולש. המסר הוא החלק החשוב ביותר לדעתי בדף הנחיתה. אם אני מתחבר להבטחה של הדף או הפרסום אני אמשיך לבחון את ההצעה ויש סיכוי הרבה יותר גבוה שאני אשאיר פרטים / אמיר להיות ליד..

אני ממשיך להוסיף ולערוך את העמוד.. אז אתם מוזמנים לשלוח לי עוד שגיאות שאתם מכירים.. עכשיו בואו נעבור לחלק המרכזי ונבנה יחד דפי נחיתה בוורפדרס:

ההדרכה שלי על דפי נחיתה תראה לך איך אני בונה מאפס דפי נחיתה וגם איך אני משתמש בעיצובים המוכנים של אלמנטור. ההדרכה מיועדת להראות למתחילים או מתקדמים בוורדפרס איך להשתמש בתוסף בצורה מהירה וטובה.

ההדרכה המלאה והיחידה שתראה לך איך לבנות דפי נחיתה בוורדפרס בצורה מקצועית ולהתמקצע בעבודה עם התוסף של pojo: אלמנטור (בכנות שבהתחלה חשבתי שאני אקח על זה כסף..)

 בניית דף נחיתה בוורדפרס? זאת ההדרכה בשבילך

ההדרכה הזו היא חלק מקורס לבניית אתר ודפי נחיתה בוורדפרס בחינם בקלות ללא עלות..להצטרפות בחינם אפשר ללחוץ כאן.

רגע של השראה שאני נזכר בו מדי פעם

לפני כמה זמן ראיתי סרטון ביוטיוב שקיבלתי ממנו השראה.
סרטון מעניין שעוזר לי בכל פעם שאני מרגיש שהמוח שלי נעול ולא מצליח להגיע למסר שאני מרוצה ממנו.

בטח חלקכם כבר ראה אותו..
הסרטון עם ההומלס העיוור שיושב עם פתק לידו ומבקש שיתנו לו קצת כסף.
הוא כותב קצר וקולע: “אני עיוור. בבקשה תעזרו לי”

“יחס ההמרה” שלו לא להיט.. לא משאירים לו כסף.

אחרי כמה זמן עוברת שם קופירייטרית ומשנה לו את הטקסט.
פתאום מלא אנשים משאירים לו כסף!
והוא – בהתרגשות.
כעבור זמן מה היא חוזרת.. הוא מצליח לזהות אותה על ידי מישוש בנעליים שלה
ואז היא מספרת לו מה היא כתבה…

אני משאיר אתכם במתח כדי שתראו את הסרטון בעצמכם.
אני רוצה שזה יישאר גם לכם בראש ויציל אתכם בכל פעם שגם אתם נתקעים.

אוקי מתחילים:

הנוסחה שכתבתי כאן טובה עבורי, אחרי שלמדתי את התחום וחקרתי על זה.

תקחו את מה שנראה לכם ואולי הנוסחה תהפוך להיות גם לכם למפת דרך. אני מחכה לשמוע האם זה עובד עבורכם! יותר מזה – אם יש לכם הערות/הארות/תוספות פשוט תכתבו בתגובות למטה. חשוב יותר: בהמשך המאמר אני נותן לכם את השלד של התבנית שלי ותוכלו פשוט למלא אותו. חשוב שתבצעו ולא רק תקראו! ככה תגיעו לדרך שעובדת עבורכם. על מנת להגיע למסרים שעובדים בעמודי הנחיתה והאתרים שלי, אני עובד בעיקר לפי 2 מודלים ו- 7 שלבים.

#1 מודל ראשון : AIDA

החוק הראשון (אותו אתם חייבים לזכור. חייבים!) מבוסס על המודל של AIDA. חלקכם בטח אומר “אה כן בטח, שמעתי על זה” או “קראתי את זה כבר..” אז מה שאני מנסה להגיד לכם זה – אל תשכחו ליישם!
(הסטטיסטיקה מראה שאנשים קוראים ושומעים אבל לא מיישמים, בעצם זה שאתם ממשיכים לקרוא את הפוסט שלי לא אומר שזה באמת יעזור לכם. אתם חייבים להחליט ליישם)

אז מה AIDA בעצם? פירוק מספר נושאים והם:

 1. לתפוס את תשומת הלב של הגולש (Attention)
 2. לגלות מהו הרצון של קהל יעד שלכם? מה הוא רוצה באמת? (Interest)
 3. לגרום לגולש להשתוקק למוצר/שירות שלכם (Desire)
 4. להניע לפעולה את הגולש/לקוח (Action)

לדוגמא: אני מעוניין לכתוב למי שרוצה להקים מערך שיווקי באינטרנט וכרגע נמצא במצב של בלבול מריבוי המידע והטכנולוגיה שיש.

יכול להיות שיש לו כבר אתר אינטרנט וכל מה שהוא רוצה זה לקבל עוד לידים על מנת למכור את השירות או המוצר שלו.מסר שיכול להתאים במצב הזה:

“איך להקים את המערכת השיווקית שלך באינטרנט בצורה המהירה ביותר כדי לקבל יותר לידים ולמכור יותר, אפילו אם יש לך אתר אינטרנט ואין לך ידע טכני”.

רואים מה עשיתי?

המשפט יחסית מושך (זה לא מושלם אבל זאת ההתחלה) ורלוונטי למי שנמצא בשלב הזה. הרצון שלו הוא למכור יותר, ובמידה וקלעתי – הגולש אמור ללחוץ על הקישור.

7 צעדים בדרך למסר שיגרום למבול של המרות ומכירות

 1. עליכם להבין מה הם באמת רוצים ולא מה שהם אומרים שהם רוציםהדרך להבין את זה היא לדבר עם מספר לקוחות ולנסות לרדת לרבדים של הרצונות העמוקים יותר, אולי אפילו הם בעצמם לא יודעים מה מפעיל אותם, הרי אנחנו פועלים מהרגש ומצדיקים עם השכל.
 2. תנסו לחשוב עם איזו בעיה אתם עוזרים ללקוח שלכם – מה אתם פותרים לו? האם מדובר בפחד מסויים שישתחרר לו? האם המוצר/שירות שלכם ייתן לו זמן פנוי יותר, בטחון כלכלי, בריאות איתנה יותר, או אולי חוויה מהנה עם החברים..
 3. תשתמשו בסיפור כדי להפעיל אצלם את הרגש. זה המקום להיות מעניינים, אנשים מתחברים לסיפור, זה מעורר להם את הדמיון וזה יגרום להם לזכור טוב יותר את ההצעה שלכם בהמשך הדרך.
  תנסחו הבטחה מדהימה. מה הייתם מבטיחים אם הייתם יכולים לעשות קסמים? הבטחה טובה היא מפורטת וספיציפית. ואם מחברים את זה לנקודה הראשונה אחרי שהבנתם את הרצון האמיתי והבעיה של הלקוחות שלכם, כאן זה הזמן להבטיח משהו מתאים.
 4. תשתמשו במכניזם כדי למכור.שוב, כדי לייצר רצון לרכישה אתם צריכים להבדיל את עצמכם. “רוצה לקבל את המדריך ל”מצפן השיווק הדיגיטלי” שיראה לך בכל זמן איך לחזור לנתיב ההצלחה בתהליך השיווק של העסק שלך?” המכניזם כאן הוא השם “מצפן שיווק דיגיטלי”.קראתי לזה בשם ואפשר לזכור ולהתייחס לזה.זה עדיף מאשר הייתי כותב:
  “רוצה לקבל מדריך שיראה לך בכל זמן את הדרך הנכונה בשיווק ויחזיר אותך לנתיב ההצלחה השיווקי שלך?”
 5. תגרמו לגולש להצדיק את הרכישה אצלכם. תגרמו לו להרגיש שזה המעשה החכם והחסכני ולא המיותר והבזבזני. ההחלטה של הגולש לקנות מגיעה מהרגש. (טיפלו בזה בשלב ה2 מיד אחרי בירור הרצון שלו) אבל לאחר מכן הוא מצדיק את זה בשכל שלו.”סופש באילת הכל כלול – הרשם עכשיו ותחסוך כסף בחופשה המשפחתית הבאה שלך , הכל כולל גם הטיסות.” – אולי הגזמתי קצת בכמה שזה שקוף אבל חשוב לי להעביר לכם את הכוונה.תסבירו לו למה זה חכם ונכון לקנות וכך תספקו לו את ההצדקה השכלית על מנת שהוא ירכוש ועכשיו. (כן.. גם אתם כשאתם רוכשים מתנהגים ככה..תחשבו על זה:)אומרים שגברים בעצם מחפשים את ההצדקה השכלית כדי להסביר לאישה אבל הם (אנחנו) בעצם רק מצדיקים את הרגש שרוצה לקנות את אותו הדבר..
 6. תצטרפו לשיחה שמתנהלת להם בראש. תדמיינו את עצמכם בחנות בגדים, לוקחים איזה חולצת כפתורים כחולה עם פסים ואז מגיע המוכרת ואומרת לכם “בחירה מצויינת, זה בדיוק הגזרה שלך, הגיע עכשיו כחלק מהקלוקציה החדשה שלנו..”אתם נמצאים בהתלבטות אבל כבר יש לכם בחירה והיא מצטרפת למחשבות שלכם מצדיקה לכם את הבחירה (ראה את הסעיף הקודם) ומצטרפת לכם לשיחה בראש כדי ל”הטביע” את המכירה.
 7. תדאגו שהגולש מבין מה עליו לעשות עכשיו. להרשם, להתקשר, להשאיר פרטים וכדומה..

אם אתם צריכים ללכת אם דבר אחד מהפוסט הזה אז הכי טוב שתזכרו את מודל ה AIDA מכיוון והוא כלי שיכול לעזור לכם בכל מסר שיווקי.

רוצה להיות מהראשונים שרואים את ההדרכות המעודכנות שלי? להרשמה בחינם לערוץ שלי לחץ כאן.